Зустрічі з батьками

Зустрічі батьків дітей недільльної школи

Існують три перевірені методи доброго виховання дитини, які дають разючий позитивний результат. Хочете знати які?  Перший – особистий приклад, другий – особистий приклад і третій…- особистий приклад. Народна мудрість теж про це говорить: «Слова навчають, а приклад потягає». Вихователі дітей ( перші з них – це батьки ) мають бути людьми, здатними засвідчити той моральний ідеал, про який навчають. Інакше – цілковита невдача. Основним виховним фактором є духовний світ вихователя, ієрархія цінностей, яку той втілює в своє життя.

Саме з цією метою – духовного удосконалення батьків проводяться катехитичні зустрічі батьків тих дітей, які навчаються в недільній школі Сестер. Молоде покоління батьків виросли в умовах атеїстичної ідеології і тому багато з них не мали можливості глибшого пізнання основних правд віри, а тим самим – занедбали потребу оцерковлення свого життя і життя своїх сімей. Тому духовні бесіди, катехитичне навчання щонедільних зустрічей з батьками при монастирі Сестер Служебниць, сприяють їхньому утвердженню у вірі і пізнанню свого домінуючого завдання – християнського виховання своїх дітей. Саме батьки є намісниками Бога на землі для дитини, тому від їхньої релігійної свідомості, від особистих взаємин з Богом буде залежати створення християнської атмосфери в сім’ї, впровадження релігійного світогляду і церковних засад в житті своїх дітей.  Св. Йоан Золотоустий  так говорить про відповідальність християнських батьків: «Виховати серце дітей в чесноті і благочесті — священний обов’язок, який не можна переступити, не зробившись винним у духовному вбивстві дітей. Це обов’язок загальний, як батьків, так і матерів, оскільки людина складається з тіла і душі, то дитина потребує не тільки тілесного виховання, але і духовного. Якщо батьки обмежуються тільки фізичним вихованням дитини і нехтують духовним, вона зростає «чадом тіла», бездуховним рабом своїх плотських бажань».

Тому катехизація батьків має вагомий вплив на оцерковлення християнських сімей і їх зростання в любові до Бога і ближніх. Батьки дітей з недільної школи Сетер є певним прикладом шукання істинного шляху в своєму житті і в дійсності своїх сімей. А праця Сестер Служебниць в цій царині є потрібним і благородним служінням на славу Божу, честь Пресвятої Богородиці і для миру людських душ.