Недільна школа

Вже декілька років при монастирі Сестер Служебниць в м. Надвірній діє недільна школа, в якій виховуються сестрами дві групи дітей: дошкільнята і старша група.

Навчаючи дітей вічних християнських цінностей, сестри стараються дати їм правильний духовний напрямок в житті. Будучи переконаними, що релігійне виховання треба починати з раннього дитинства, коли формується духовна особистість людини, навчання в недільній школі розпочинається з 4 ( а навіть з 3,5 ) років. Бо коли малу дитину позбавити такого виховання, як наголошують видатні вітчизняні вчені, у неї може атрофуватись властивий кожній людині від народження потяг до релігії. Тому навчання у недільній школі власне хоронить дітей від духовної пустки і сприяє їхньому християнському життю.  Митрополит Андрей Шептицький в своєму посланні до вірних про виховання в родині каже: «Найважливіша справа для Церкви, народу й родин – аби діти були добре вихованні. Коли дитина від дитинства навчиться боятися Бога, заховувати Його святі Заповіді, дбати про Божу благодать, стерегтися гріха, тоді й у житті буде добрим совісним чоловіком, правдивим християнином і принесе родителям, Церкві та Батьківщині потіху та славу і буде працювати з користю для Бога та ближніх».

В недільній школі діти, в доступній для них формі, пізнають основні правди віри, вивчають Святе Письмо, катехизмову частину,  вчаться розпізнавати добро і зло і робити свої рішення на користь першого; беруть участь в різних релігійних заходах, приготованих з сестрами: виступи до свята св. Миколая, Блаж. Йосафати Гордашевської, вертепи і ін. Для старших дітей проводились також гуртки з писанкарства і вишивання.

Звичайно невід’ємною умовою такого виховання дітей є добра воля батьків і їх співпраця з сестрами.  Св. Йоан Золотоустий  так говорить про відповідальність християнських батьків: «Виховати серце дітей в чесноті і благочесті — священний обов’язок, який не можна переступити, не зробившись винним у духовному вбивстві дітей. Це обов’язок загальний, як батьків, так і матерів, оскільки людина складається з тіла і душі, то дитина потребує не тільки тілесного виховання, але і духовного. Якщо батьки обмежуються тільки фізичним вихованням дитини і нехтують духовним, вона зростає «чадом тіла», бездуховним рабом своїх плотських бажань».

В наш час моральної і духовної кризи значущим і необхідним є і катехизація батьків, тому протягом року сестри паралельно катехизації дітей проводять катехитичне навчання батьків.

Цього року розпорядок навчання недільної школи при монастирі Сестер Служебниць по вул. Шевченка, 9 є наступним:

Субота о 11 год – середня група дітей ( діти віком від 8 –до 11 років );

о  13 год – старша група дітей (діти віком від 12 – 15 років)

Неділя о 12.00 – молодша група дітей ( діти віком від 4 до 7 років ).

В неділю проходить катехизація батьків.

 Запрошуємо до співпраці!

Раді зустрічі з вами!

Гурток “Умілі ручки”