молодь

«Ви – сіль землі…Ви – світло світу» (пор. Мт. 5. 13, 14 ).

 Спільнота “Світло вервиці”

              З ласки Божої, благословення пароха о. Василя Панівника і доброї волі молодих людей 15 серпня 2009 року почала своє життя нова молодіжна спільнота«Світло вервиці», яка діє на Івано – Франківщині в с. Перерісль Тисменичанського деканату. Маючи на меті особисте зростання у вірі через активну участь у молитві, Святих  Тайнах і ділах милосердя, молоді хлопці  і дівчата ( переважно студенти ) згуртувалися, щоб в такий спосіб висловити свою християнську позицію. Духовними наставниками спільноти є парох о. Василь і с. Єроніма СНДМ з монастиря св. Миколая в Надвірній.

Недавно спільнота відзначила свою другу річницю з моменту заснування.

 Свідомі свого покликання до особистого християнського свідчення, молоді хлопці і дівчата не забувають ділитися світлом Божого милосердя з іншими. Будучи молитовно – апостольською спільнотою, щотижня вони зустрічаються в місцевому храмі Різдва Івана Хрестителя УГКЦ, де моляться вервицю в різних актуальних наміреннях. А також практикують молитву «духовного ланцюга» – через смс повідомлення спільно єднаються в молитві за конкретних осіб у їхніх потребах, виконуючи тим самим євангельську заповідь милосердя. Пам’ятаючи,що «віра зі слухання» (Рм 10, 17) в спільноті щотижня проходять тематичні зустрічі, які проводить с. Єроніма.  Через різні релігійні заходи ( вистави, хресні дороги ) члени спільноти  стараються «приправити» духовний  несмак секуляризованого суспільства християнськими цінностями, особливо пропагуючи християнський світогляд своїм  ровесникам. З такою ціллю ця молодіжна спільнота провела такі заходи в м. Надвірній у юридичному коледжі, в Тисменичанах, в с. Цуцилові, в Делятині і в рідному Перерослі. Також вони є активними учасниками піших прощ у відпустові місця. Цього року, підтримуючи релігійну традицію нашого народу, члени спільноти побували на прощі до Зарваниці, Гошева, Жужелян; разом з о. Василем і с. Єронімою теж здійснили поїздку до Святоуспенської Унівської Лаври, де взяли участь у нічних чуваннях, до Крехівського монастиря ЧСВВ, до Страдчу.

А пам’ятаючи слова Спасителя «…посилаю вас…» ,  члени цієї спільноти є відкриті і на ширення Божого Царства через місії. Так, в часі Великого посту, разом зі священиками і Сестрами Служебницями вони взяли активну участь у місії на Тернопільщині.

Прагнучи реалізувати свою віру через конкретні діла милосердя, учасники спільноти організовують також акцію для потребуючих дітей «допоможи св. Миколаю», допомагають с. Єронімі у проведенні деяких заходів в Микуличанській спеціалізованій школі – інтернаті.

            Дивлячись на різноманітні спокусливі пропозиції теперішнього світу сучасній людині, розумієш, як нелегко молоді обирати правдиві цінності. І тому лише у співдії з Божою благодаттю, життя Таїнствами, активній участі у молитовно – літургійному житті Церкви, молода людина здатна не заблукати, розпізнати і виконати своє життєве покликання у світлі віри. Бо «християнин є євангельською «закваскою» у світі. У цьому полягає його покликання – активно діючи у світі, повсюди свідчити Христа. Через діяльність у світі християнин, як «нова людина у Христі» бере участь у здійсненні Божого задуму, звершенням якого буде нове небо і земля нова» ( пор. Од. 21, 1. Катехизм УГКЦ ).